Skály

K horám s pokorou...

Kurz lezení na skalách (6 hodin)

Cílem kurzu na skalách je vám předat veškeré základy pohybu ve skalním terénu. Tím, že pohyb ve skalním terénu je v mnoha ohledech náročnější, než na umělé stěně, je nadmíru vhodné již základy lezení na umělé stěně ovládat.

Během kurzu se budeme věnovat bezpečnosti na skalách, výstupovým a sestupovým metodám, jištění lezce shora a mnoha dalším věcem. Kurz je tedy poměrně intenzivní a zabere značnou část dne.

Limit kurzistů na instruktora jsou 4. Jsme tedy schopni zajistit bez omezení kurz pro 8 kurzistů.

Na skalách se jsme schopni potkat třeba i s tábory či jinými velkými skupinami. V takovém případě poučíme hromadně skupinu o chování a bezpečnosti na skalách a následně si mohou jedinci na skále, pod našim dozorem, zalézt. V takovém případě se není možno věnovat edukaci pokročilých technik. Ale je tato forma vhodná pro jedince bez předchozích lezeckých zkušeností. V tomto případě však doporučuji individuální domluvu.

Ceník kurzu na skalách

Počet osobCena/os
13500
23000
32500
42000
vícepo domluvě

V ceně je kromě certifikovaného instruktora i zapůjčení potřebného vybavení (s výjimkou lezeckých bot – lze využít sportovní obuv). Doporučujeme mít však vlastní výbavu.

Časový rámec 6 hodin obsahuje 2×3 hodinovou lekci během jednoho dne. Mezi lekcemi si můžete udělat přestávku na oběd, svačinu či jinou relaxační činnosti.

Absolvováním kurzu se dostaneš k veškerým výhodám stáda Alpak.

Pro zvládnutí základních technik potřebných na skalách, je dobré věci z kurzu trénovat a zkoušet vícekrát, než nám časový rámec jednoho dne dovolí. Pro tyto účely, může pro tebe být vhodné strávit s námi 2 dny, místo jednoho. Veškeré věci bychom tak dotáhli blíže k dokonalosti a probrali další zajímavé věci. V případě zájmu o kurz vícedenní, kontaktuj nás a domluvíme se.